Krediyi Erken Ödemenin Cezası Var mı?


Krediyi Erken Ödemenin Cezası Var mı?

Krediyi erken ödemenin cezası var mı diye merak edenler için bu başlığı attık. Daha önce sizlerle krediyi erken ödersem ne olur başlığı altında, krediyi erken öderseniz ne olacağını paylaşmıştık. Şimdi sizlerle krediyi erken ödemenin cezası var mı konusunu paylaşacağız.Bu konuda pek çok banka farklılık yaşamakla birlikte alt kısımdan, krediyi erken ödemeniz durumunda cezası olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Web sitemize, bunun cevabını öğrendikten sonra, aklınıza takılanları soru olarak yorum kutusundan göndermeyi unutmayın.

erken kredi borcu ödeme


Krediyi Erken Ödemenin Cezası Var mı?

Kredi çekenlerin sıklıkla sorduğu sorulardan biri de; krediyi erken ödemenin cezası var mı sorusudur. Bu sorunun cevabını aslında yönetmelikten okuyabilirsiniz. Bu "Tüketici Kredisinde Erken Ödeme İndirimi ve Kredinin Yıllık Maliyet Oranını Hesaplama Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik" adlı yönetmeliktir. Son düzenlemelere göre, konut kredisi çekenler, belli bir oranda erken ödeme cezasına tabi tutulmaktalar. Bu bankaların bir nevi gelecekteki alacakları faiz tutarını tek seferde almaya çalışmasıdır.Peki bu ceza oranı ne kadar? Bunun cevabını ise, krediyi erken ödemenin cezası ne kadar başlığımızda bulabilirsiniz.

Etiketler: krediyi erken ödemenin cezası, krediyi erken ödemenin cezası var mı, krediyi erken kapatmanın cezası, krediyi erken kapatmanın cezası var mı, krediyi erken bitirmenin cezası, krediyi erken bitirmenin cezası var mı, krediyi erken ödemenin cezası 2017, krediyi erken kapatmanın cezası 2017, krediyi erken bitirmenin cezası 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder